KONUŞMACILARIMIZ

 

 

 

 

 

HOŞGELDİNİZ

          Marka Şehirlere hak ettiği değerin bilincini yansıtmak ve markalaşan şehirlerin Türkiye ekonomisine katkısını arttırmak için yeni ideolojiler ve stratejiler planlamak gerekmektedir. Doğru imaj ve bilinirlikle beraber daha fazla yabancı yatırımcı imkanı da beraberinde gelmektedir.          

          Sadece Marka Şehir olmak belli bir seviyeden sonra yetersiz kalacaktır. Marka olan şehrimizi bir Dünya Şehri haline dönüştürmeliyiz.          

          Markalaşmak, belirli bir zaman dilimine ait olmayan bir yolculuk ise, dünya şehri seviyesine gelebilmesi için çalışmaların tam bir kararlılık ve sürdürülebilirlik kazanması gerekmektedir.

         Bölge halkına ait kültürel zenginlikler, tarihi doku, turizm faaliyetleri, sportif faaliyetlerle birlikte moda, sanat, müzik, teknoloji alanlarındaki çalışmalarla gururlanarak, yabancıların bir gün gitmeyi hayal ettiği ve tekrar dönüp yaşamayı isteyecekleri bir şehir olmasının önünü açmak gerekmektedir. Marka Şehir olmak, kendini ifade ettiği şehir meydanları, caddeleri, kaldırımları, alt yapı ve modern ulaşım imkanları ile birlikte aynı zamanda kaliteli yaşam ve iş alanları, üst düzey estetik anlayışı ve yeşil yapılaşma ile mümkün olacaktır.

         Kanal İstanbul, Avrasya Tüneli, 3 katlı Büyük İstanbul Tüneli, Marmaray, Kuzey Marmara Otoyolu ve 3. Köprü, 3. Havaalanı, Körfez Geçişi, İstanbul-İzmir Otoyolu, İstanbul Finans Merkezi, Yeni Fuar Merkezi gibi makro-milli projelerle gurur duyduğumuz noktada, şirketlerin performansı aynı zamanda ülkemizin itibarını oluşturmaktadır. Bu doğrultuda şirketlerimizin büyümesi, millet olarak onurlanarak çağdaş yaşam standartlarına ulaşması ve ekonomimizin küresel ekonomik güçlerle rekabet etmesi açısından büyük önem arz etmektedir. Marka Şehir olan İstanbul, marka dünya şehirleri arasında en hızlı yükselen değer olarak önem kazanıyor. Stratejik boyutu ve küresel avantajları sayesinde kültürler arası etkileşim noktası ve dünya yatırımcıları için yeni fırsatları barındıran heybetli bir sinerjiye sahiptir.

         Türkiye’nin ekonomisine ve ticari diyalogların gelişmesine katkı sağlayacak bir proje olan Marka Şehirler Zirvesi, bölgesel verimlilik-küresel fayda ve topyekûn işbirliği seferberliği ile ortak çıkarlar doğrultusunda, yerli ve yabancı, kamu ve özel sektörün üst düzey temsilcilerini bir araya getirecek.

         “Markalaşmada bölgesel, ulusal, alt ulusal ve yerel düzeyde uygulanan ekonomi politikaları, marka şehir olmada insan faktörü, marka şehirleri ön plana çıkaran unsurlar, marka değerinin sürdürülebilir olması için eylemsel planlar” konularının masaya yatırılacağı zirvede ülkemize ait tüm değerlerin topyekûn seferberlik ve bilinçle, hak ettiği kalitesinin daha geniş coğrafyalarda algılanması, marka şehirler vizyonunun sürdürülebilir kılması için kardeşlik ve birliktelik platformu yaratacak.

         Belediyeler, yerel yönetimler, saygın STK’lar ve özel sektör, işbirliklerini arttırmak, teşvik etmek, şehirlerarası iletişimin güçlenmesi için, kültürel, sosyal, ekonomik, politik, çevresel ve teknolojik alanlarda yaşam kalitesini ve etkileşimini arttırmak amacıyla Marka Şehirler Zirvesi’nde bir araya gelecek.

         Makro – milli projelerimizin vatanımıza, milletimize hayırlı olmasını diliyoruz. Şehirlerimizin hak ettiği değeri yansıtmak için, gelecek nesillerimiz için maksimum sorumluluk alacağımıza ve ekonomimizi yöneten siz değerli misafirlerimizin çabaları ile ülke olarak topyekûn kalkınma hedefinde ilerleyeceğimize eminiz. Marka Şehirler Zirvesi’nde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

 

 

SPONSORLAR

 

 

 

 

DESTEKLEYEN KURULUŞLAR